Zadbaj o swoje stawy

HIRO.LAB Blog Zadbaj o swoje stawy

Dużo się ruszasz, jesteś bardzo aktywny i ciągle rozpiera Cię energia, więc z radością ruszasz jeszcze na wieczorny trening. Sport to zdrowie i powinniśmy wprowadzać aktywność fizyczną w nasz codzienny grafik, jednak nie należy zapominać, że wszystko, co robimy, ma wpływ na kondycję naszego organizmu.

Częste uprawianie sportu, szczególnie wymagających dyscyplin, eksploatuje ciało i jego elementy. Oczywiście, również wraz z wiekiem ciało człowieka ulega osłabieniu i jest to normalny proces, jednak przy trenowaniu niektórych sportów należy szczególnie uważać na podstawowe układy organizmu, by nie nabawić się kłopotów przedwcześnie. O czym mowa? Porozmawiajmy o Twoich stawach.

To, co łączy w całość

Stawy pełnią w ciele człowieka bardzo ważną rolę. Bez stawów układ kostny byłby niczym niepowiązane w żaden sposób patyki, które ktoś dla żartu wstawił pomiędzy mięśnie. Stawy pełnią ważną rolę w organizmie człowieka, ponieważ łączą kości w jedną strukturę, którą nazywamy układem kostnym. Stawy są ruchomym połączeniem kości, bez którego ruch całego ciała nie byłby możliwy, nic dziwnego więc, że warto pomyśleć o wsparciu tych istotnych elementów zawczasu.

Stawy pod ostrzałem

Na co dzień raczej nie zastanawiamy się, ile zależy od prawidłowej pracy stawów. Każde uklęknięcie, każde podniesienie ręki, każdy krok, każda litera napisana na klawiaturze komputera czy telefonu – stawy pracują cały czas, nawet jeśli świadomie o nich nie myślimy. Już życie codzienne dostarcza stawom wystarczająco dużo pracy, a jeśli ktoś uprawia sport, dodatkowo dokłada im obowiązków. Nie znaczy to jednak, że mamy rezygnować z aktywności, a raczej większą wagę przywiązywać do stanu swoich stawów.

Zadbaj o stawy

Na rynku suplementów przeznaczonych ochronie stawów możemy znaleźć specyfiki zawierające głównie kolagen, MSM, glukozaminę i L-prolinę. To związki, które wchodzą w skład stawów lub biorą udział w produkcji substancji tworzących stawy. Kolagen buduje chrząstkę stawową, L-prolina bierze udział w wytwarzaniu kolagenu, podobnie jak MSM. Glukozamina zmniejsza ból stawów oraz odbudowuje i regeneruje chrząstkę. Na rynku można znaleźć specyfiki zawierające jedną z tych substancji lub mieszanki, które stanowią cały kompleks wspomagający pracę stawów. Taka mieszanka idealnie sprawdzi się, jeśli intensywnie uprawiasz sport i chcesz zadbać o swoje zdrowie. W preparatach na stawy często można znaleźć też dodatki witamin i minerałów, na przykład witaminę C, B6 lub magnez, które pozytywnie wpływają na stan kości i zębów.

Nie tylko stawy

Substancje zawarte w regeneratorach stawów nie występują w organizmie wyłącznie stawach, ale także w innych częściach ciała. Kolagen pełni ważną rolę w budowie skóry, a kiedy go brakuje, cera zaczyna nabierać zmarszczek, przestaje też być sprężysta i elastyczna. Przyjmowanie preparatów kolagenowych lub przyspieszających produkcję kolagenu pozwoli spowolnić proces starzenia się, co z pewnością jest dodatkowym atutem suplementów typu flex.

Data publikacji:
0