Whey Protein – zbuduj masę!

HIRO.LAB Blog Whey Protein – zbuduj masę!

Planujesz poprawić nieco wygląd swojej sylwetki? Chciałbyś popracować nad mięśniami i szukasz odpowiedniej odżywki, która pomoże Ci wyszlifować Twoje bicepsy? Nie musisz szukać daleko, rozwiązanie jest dosyć proste. Najwyższa pora zaprzyjaźnić się z odżywką białkową. Brzmi banalnie? Może trochę, jednak popularność protein nie wzięła się znikąd. 

Białko, szczególnie typu serwatkowego jest bardzo rozchwytywane – w ciągu miesiąca na amazon.de sprzedaje się około 50 tysięcy sztuk odżywek proteinowych typu whey! To dużo, jednak taki wynik nie powinien dziwić, biorąc pod uwagę, ile korzyści daje przyjmowanie białka.

Odżyw swoje mięśnie

Ćwiczenia to klucz do wypracowania idealnej sylwetki, jednak budowa masy mięśniowej to proces, który wymaga odpowiedniego budulca. Białko jest właśnie takim budulcem – jeśli porównamy proteiny do cegły, mięśnie będą murem, który chcemy zbudować. Z jednej strony, białko przyjmujemy z pożywieniem, z drugiej jednak proteiny biorą udział w tak dużej ilości procesów w organizmie, że zwykła dieta może nie wystarczyć osobie, której zależy na konsekwentnym powiększaniu masy mięśniowej. Tutaj z pomocą przychodzi białko w formie specjalnie przygotowanej odżywki.

Zbuduj masę z odżywką białkową

Odżywek białkowych jest wiele, jednak największy prym wiodą te serwatkowe. Ich popularność bierze się głównie z jakości i ceny. Białka serwatkowe są fantastyczne zarówno dla początkujących sportowców, jak i profesjonalistów. W porównaniu do białka serwatkowego inne warianty białka dostępne na rynku wydają się być niemal niszowe. Oczywiście, sportowcy niemogący przyjmować produktów mlecznych będą sięgać po zamienniki, takie jak chociażby białka roślinne czy albuminę jaj, jednak finansowo najbardziej opłacalną opcją ciągle pozostaje koncentrat serwatki.

Fenomen koncentratu serwatki

Jak wspomniano wcześniej, przystępna cena koncentratu serwatki jest bardzo istotnym czynnikiem jego popularności. Koncentrat jest takim samym białkiem, jakie występuje w izolacie czy hydrolizacie, jednak nie zostało poddane dodatkowym filtracjom. Brak właśnie tych dodatkowych zabiegów sprawia, że koncentrat jest tak atrakcyjny cenowo. Na czym polega więc różnica? Koncentrat serwatki oprócz czystego białka zawiera naturalną domieszkę tłuszczów i węglowodanów, która nie wpływa jednak na skuteczność wchłaniania białka. Mamy więc skutecznie działający produkt, którego cena nie została podniesiona przez dodatkowe procesy produkcyjne.

Trening w pięciu smakach

Odżywki białkowe występują w formie proszku, który rozpuszcza się zazwyczaj w wodzie lub mleku, by uzyskać pokaźnych rozmiarów koktajl. Takie rozwiązanie aż prosi się o zastosowanie aromatów, które nadadzą napojowi smacznego smaku. Każdy z nas lubi słodycze i nie ma co się łudzić, że tak nie jest – a odżywka białkowa to doskonała okazja, by spróbować swoich ulubionych słodkości bez sięgania po puste kalorie. Białka mają przeróżne warianty, od tradycyjnych czekoladowych i waniliowych po fantazyjne słone pistacje, masło orzechowe czy ciasteczka. Koncentrat z Hero.Lab ma aż 12 wariantów smakowych! Dzięki takiej różnorodności odżywek z chęcią będziesz chodzić na ćwiczenia. Jaki smak dziś wybierzesz?

Data publikacji:
0