Węglowodany – profesjonalna regeneracja po treningu

HIRO.LAB Blog Węglowodany – profesjonalna regeneracja po treningu

Trenowałeś bardzo ciężko, nic dziwnego, że po ćwiczeniach czujesz się zmęczony. Wykorzystałeś dużo energii do ćwiczeń i przydałoby się coś zjeść, by ją uzupełnić. Dokładnie tak samo czują się Twoje mięśnie, z których wyciskałeś siódme poty. 

Mięśnie domagają się jedzenia, pytanie jednak co im zaserwować, by mogły szybko wrócić do pełni sił. Znajdziemy na rynku suplementów coś, co doskonale nadaje się jako posiłek odżywiający zmęczone komórki mięśniowe. Przedstawiamy odżywkę węglowodanową – odpowiednik obfitego obiadu u babci dla mięśni.

Skąd bierze się energia do treningu?

Wszystkie komórki w organizmie człowieka wymagają energii do życia. Mięśnie pracują niemal cały czas i mogą być szczególnie narażone na braki energii, dlatego natura wyposażyła je w magazyn na glikogen – wielocukier, który jest rezerwuarem energetycznym. Zapas glikogenu to pierwsze miejsce, w które sięgają mięśnie, kiedy brakuje im energii – dzieje się tak również podczas ćwiczeń. Glikogen jest więc podręcznym „posiłkiem” dla mięśni i warto mieć na względzie, by zapas tego wielocukru na bieżąco uzupełniać.

Jak uzupełnić glikogen?

Glikogen zgromadzony w mięśniach jest wykorzystywany podczas treningu jako źródło energii. Każde zapasy można jednak kiedyś wyczerpać i nie inaczej jest z glikogenem, który może szybko zniknąć podczas intensywnych ćwiczeń. Jak więc z powrotem wypełnić magazyny glikogenu? Ten problem rozwiązuje dobra odżywka węglowodanowa, która nakarmi Twoje mięśnie.

Doładuj swoje mięśnie

Odżywka carbo to produkt, który zawiera węglowodany, inaczej nazywane cukrami. W celu zregenerowania zapasu glikogenu w mięśniach najlepiej będzie zastosować cukry proste, czyli takie, które określamy też mianem szybkowchłanialnych. Dlaczego akurat te? Cząsteczki węglowodanów prostych są na tyle mało skomplikowane, że nie rozpadają się na mniejsze związki. Dzięki temu mogą być od razu wchłonięte z układu pokarmowego i bezzwłocznie rozpocząć w wątrobie proces składania pojedynczych cząstek w długołańcuchowy glikogen. Stworzony glikogen wędruje do mięśni, gdzie zostaje zmagazynowany na czarną godzinę – w włóknach mięśniowych znajduje się aż 79% zapasów glikogenu w organizmie.

Carbo dla Twoich mięśni, carbo dla Ciebie

Odżywka węglowodanowa istotnie wpływa na regenerację potreningową. Szybkie uzupełnienie zużytych zapasów glikogenu w mięśniach jest bardzo istotne, by włókna mięśniowe były gotowe do dalszej pracy. Carbo jest odżywką korzystnie wpływającą na odpoczynek mięśni po treningu, może też zapewnić relaks także Tobie. Odżywki węglowodanowe, szczególnie te szybkowchłanialne delikatnie obchodzą się z układem trawiennym, a ponadto występują zazwyczaj w przyjemnych wariantach smakowych. Na przykład, Carbo Boost od Hero.Lab występuje aż w 12 smakach, które z pewnością umilą Ci proces odbudowy zapasu glikogenu we włóknach mięśniowych. Owocowy koktajl zapewni Ci chwilę przyjemności, a cukry zawarte w odżywce doładują Twoje mięśnie. Wybierz odżywkę węglowodanową dobrej jakości, zadbaj o swoje mięśnie, a z pewnością będą Ci służyć podczas następnego treningu.

Data publikacji:
0