Kreatyna, a wyniki sportowe

HIRO.LAB Blog Kreatyna, a wyniki sportowe

Trenujesz i dajesz z siebie wszystko. Zmieniłeś tryb życia, jesteś na odpowiedniej diecie i czekasz na efekty swojej pracy. Dużo ćwiczysz, więc zarys Twoich mięśni powinien już stać się ostrzejszy, bardziej wyrazisty i wyraźnie widoczny. Problem w tym, że efektów nie widać. 

Brak rezultatów bywa frustrujący, szczególnie jeśli włoży się w pracę ogrom wysiłku. Myślisz, że to znak, że powinieneś zrezygnować? A może jedynie brakuje Ci odpowiedniego suplementu, który pomoże wydobyć efekty Twojej pracy?

Proste rozwiązanie Twoich problemów

Intensywne ćwiczenia mogą być obosiecznym mieczem. Z jednej strony spodziewasz się szybkiego wzrostu masy mięśniowej, z drugiej strony waga stoi w miejscu. Dlaczego tak się dzieje? Po pierwsze, w organizmach żywych ciągle zachodzą zmiany. Jedne komórki obumierają, inne powstają, by zająć miejsce tych poprzednich. Intensywne ćwiczenia uszkadzają włókna mięśniowe, a obserwowany po treningu przyrost masy jest skutkiem obudowania zniszczonych włókien przez nowe komórki. Aby do tych procesów mogło dojść, potrzebne jest odpowiednie anaboliczne środowisko, które gwarantuje na przykład kreatyna.

Ogrom korzyści w jednym suplemencie

Kreatyna jest substancją, która została dość dobrze przebadana pod kątem jej użyteczności w sporcie. W jej przypadku nie ma miejsca na zgadywanie i przypuszczenia, za kreatyną przemawiają konkretne badania. Substancja ta wspomaga regenerację mięśni po treningu, jest też antyoksydantem i prekursorem tlenku azotu. Dzięki tej ostatniej właściwości kreatyna wywołuje znany efekt pompy, czyli rozszerzenie naczyń krwionośnych, co skutkuje lepszym transportem składników odżywczych do mięśni.

Kreatyna rekomendowana przez ISSN

International Society of Sports Nutrition znane jako ISSN w raporcie z 2017 roku jasno stwierdza, że stosowanie kreatyny jest bezpieczne dla zdrowia i stanowi bardzo ważny element suplementacji zawodowych sportowców. Co więcej, organizacja oznajmia, że ewentualne ograniczenie możliwości zażywania kreatyny przez organizatorów zawodów sportowych może skutkować poważnymi konsekwencjami prawnymi. Kreatyna jest więc związkiem, który nierozerwalnie połączył się ze światem sportu i nie ma się co dziwić. Szereg badań wskazuje jednoznacznie, że kreatyna wspiera działanie innych suplementów, na przykład dodanie kreatyny do węglowodanów przyspiesza odbudowę zapasów glikogenu w mięśniach.

Najlepsza recepta na dobre wyniki sportowe

Kreatyna ma tak wiele zastosowań w sporcie, że to aż niewiarygodne. Korzystnie wpływa na regenerację potreningową, poprawia wydolność krążeniową w obrębie mięśni, jest przeciwutleniaczem, wspomaga działanie innych odżywek i to jeszcze nie wszystko. Kreatyna, w szczególności monohydrat, korzystnie działa na rekonwalescencję po kontuzjach, hamuje markery stanu zapalnego i zmniejsza ból mięśni. 

Przyjaciel każdego sportowca

Kreatyna wykazuje fantastyczne działanie i z pewnością jest warta Twojej uwagi. Przyjmuje różne formy, na przykład monohydrat lub jabłczan, które nieznacznie się od siebie różnią, jednak główna idea pozostaje taka sama. Wybierając kreatynę, warto sięgnąć po suplement zawierający również jej transporter, który ułatwi substancji dostać się tam, gdzie powinna być – może to być na przykład dodatek tauryny.

Data publikacji:
0